.:Dívka na koni 3:.

1. září 2007 v 14:01 | Diasek |  .:Dívka na koni:.
"Ne vlastně ne teď jsem si to rozmyslel...takže..ehm...zmijozel..."v tuto chvíli se síní ozval potlesk zmijozelských, ale v zápětí zase utichl když kloubouk dokončil větu.."to NEBUDE. Mrzimor také ne i když máš dobré srdce....ale asi až moc dobré. A teď nastává zádrhel, nevím jestli Nebelvír nebo Havraspár. Takovou hlavu jsem ještě neviděl a k tomu ty schopnosti, zvláštní, ale máš i obrovskou odvahu a daší cenné vlastnosti Nebelvíra."mluvil dál Moudrý klobouk.
"To se ještě nikdy nestalo, aby si ani Moudrý klobouk nevěděl rady." zašeptal Brumbál profesorce McGonagalové.
"Dobrá teda, už vím kam tě pošlu i když ta druhá kolej by taky určitě nebyla špatná, nejdříve jsem se rozhodl pro ni, ale bude to NEBELVÍR." rozhodl se konečně Moudrý klobouk.
V tu chvíli se síní ozval hlasitý potlesk nebelvírských. Tereza se zvedla, položila Moudrý klobouk na stoličku, sama pro sebe si řekla KONEČNĚ a vyrazila k nebelvírskému stolu.
Když se Tereza posadila vedle Deana a Hermiony, vstal Brumbál a řekl:"Minule jsem vám zapomněl oznámit, že konkurz do famfrpálových týmů se bude konat od 10.9. do 14.9. podrobnosti najdete na náštěnce."A teď se najezte a připravte na vyučování."posadil se a dal si na talíř vejce se slaninou.

Harry, Ron a Hermiona se zrovna bavili o Tereze. "Všimli jste si, že toho moc u snídaně nesnědla?"ptal se Harry svých kamarádů. " Jo, ale co my víme třeba neměla hlad nebo jsou její rodiče chudí že nemají na jídlo a moc není zvyklá.
"Jo, moc nejsem zvyklá, ale ne proto že by naši byli chudí. Prostě jsem žila ve jiném světě a tam zrovna moc jídla není." řekne jim někdo za zády....je to Tereza. " Promiňte že vás ruším, ale nevíte někdo kde má profesor Brumbál pracovnu? Chtěl se mnou ještě mluvit..."
"Ne nevíme, nikdy jsme tam ještě nebyli, ale můžeš se zeptat paní profesorky McGonagalové, zrovna s ní máme hodinu." odpoví jí ochotně Hermiona. "A ještě, jak jsi myslela v jiném světě? Žádný jiný přece není...nebo jo?"
"No je, ale nikdo neví kde je kromě těch kteří ho znají. Někdy vám o něm povyprávím víc, teda jestli budete chtít."
"No jasně že budeme" zazubí se na ni Harrry.
"A vy byste mě na oplátku provedli po hradě viď...ehm.."zarazí se a podívá na Harryho.
"Harry...Harry Potter, tohle je Ron a Hermiona."dopoví za ni Harry a ukáže i na své dva kamarády.
"Ahoj" řekne Ronovi. "No nazdar."odpoví Ron a Hermiona řekne:"Jeho si nevšímej on má dneska špatnou náladu, to víš neměli na snídani jeho oblíbené opečené párky. Vlastně on se tak asi tváří pořád."
"Sklapni ty chodící bichle."vyjede na ni Ron.
Hermiona už už otevírá pusu ..."Už zase začínáte vy dva? Nechápu že se vy dva musíte pořád hádat. Omlouvám se za ně, Terko." povídá Harry a vrhne na své kamarády vražedný pohled. V tom se otevřou dveře učebny. Tereza hned vyrazí za profesorkou McGonagalovou. Ta jí ochotně vysvětlí jak najde ředitelnu a řekne ať potom dojde zpět na hodinu. "Děkuji paní profesorko."řekne, mávne na Harryho, Rona i Hermionu kteří se už posadili a vyjde z učebny.

Zklepe na dveře ředitelny a vejde.
"Ahoj Terezo." ozve se Brumbál, ale nespustí oči ze zlato-rudého ptáka. "Tvoji rodiče vyrazili do Příčné ulice a koupili ti učebnice, brky no prostě vše co potřebuješ...vlastně až na hůlku. Pro hůlku si musíš zajít sama. Tu ti rodiče nevyberou." poví jí a mávne rukou ke slohu knih a dalších věcí.
"Ehm...jak vzali to že jsem tady?"zeptá se.
"Podle mě až překvapivě dobře. Myslím totiž že ti chtěli zatajit že nějaká kouzla existují."
"Ale proč?"nechápe Tereza.
"To se ptáš nesprávné osoby. To ví jen a jen tvoji rodiče. Budeš se jich muset zeptat sama."
Tereza se nezatváří zrovna nadšeně. Brumbál si toho všimne.
"Ty nemáš svoje rodiče ráda?"
"Ne to ne, já jen že jsem je už dlouho neviděla. Byla jsem dlouho pryč a skoro jsem na ně zapomněla, ale možná se jich teda zeptám. A kdy bych si měla koupit tu hůlku?"vysvětlí, ale rychle odvede řeč jinam.
"Dnes večer přijd do mé pracovny, odnese tě tam můj fenix. Ještě napíšu panu Olivanderovi, aby tě čekal a abych nezapomněl, tady máš svůj váček s penězi. Ty zlaté jsou galeony, stříbrné srpce a bronzové scvčky." a podá jí váček s penězi.

Tereza uchopí další hůlku do ruky a z ní vytryskne proud zlatých jisker. "Výtečně slečno Rose. To je právě ta kterou jsme tak dlouho hledali. Pamatujte že hůlka je to nejdůžitější pro kouzelníka. Na to nezapomeňte. A teď musíte zpět do Bradavic. Už je pozdě. Naschle."povídá asi po 40 minutách hledání pan Olivander.
"Naschle" stihne říct ještě Tereza než ji zase fenix přenese zpět. Brumbál už na ni čeká.
"Tak co vybrala sis?"zeptá se jí "ale trvalo ti to, asi bys už měla jít spát ráno bude těžký den."
Tereza však stále stojí na místě. Brumbál se na ni tázavě podívá. "Ach ano ty nevíš kde je společnská místnost. Pojď zavednu tě tam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | E-mail | Web | 9. září 2007 v 12:38 | Reagovat

Mě se mocka líbí a jsem ráda, že když jsem přijela, tak na mě čeká povídka...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama